Aktuality

24. 5. 2024 - Návštěva zástupců obcí na Mikulovsku

Návštěva zástupců obcí mikroregionu Litomyšlsko na Mikulovsku

 

Ve dnech 15.5. a 16.5. jsme navštívili mikroregion Mikulovsko. Přijali jsme pozvání od paní manažerky regionu Mikulovska, která navštívila náš region se svými zástupci obcí v říjnu 2023. Obě dvě návštěvy byly zaměřené především na předání informací v oblasti rozvoje turistického ruchu, cyklistky, partnerské spolupráce a prezentace realizovaných projektů v jednotlivých obcích.

Jelikož Mikulovsko leží v CHKO Pálava, je více než zřejmé, že o zajímavé cíle nebyla nouze.

Celé akce se zúčastnilo přes 20 starostů, starostek a pracovníků obcí mikroregionu Litomyšlsko. Program byl velice pestrý. Od rána do večera jsme navštívili několik cílů a velké díky patří i panu řidiči, který celou skupinu převážel rychle a na čas tam, kde bylo třeba. Ačkoliv mnozí z návštěvníků Pálavy sem jedou za vínem, je nutné říci, že tento region je bohatý na kulturní památky, přírodní zajímavosti, pěší i cyklistickou turistiku a návštěvník žasne, jak se tato oblast rozvíjí. Aby vše nebylo tak skvělé, jak to vypadá, navštívení starostové a lidé, kteří se starají i turistický ruch a život v této oblasti, sdělili i negativa, která přináší turisticky atraktivní region. Je dobré tyto informace sdělit. Na závěr je vhodné říci, že se o Pálavu, Mikulovsko a celou tuto oblast starají lidé, kteří svoji práci dělají celým svým srdcem a váží si krásy, kterou mají svěřenou v rukách.

Navštívené obce a realizované projekty:

Město Mikulov - setkání na radnici s paní starostkou Mgr. Jitkou Sobotkovou a zástupkyně pracující v oblasti rozvoje města a turistiky. Prezentace činnosti Mikulova a přeshraniční spolupráce.

Centrum volného času Mikulov - prezentace projektu pro setkávání seniorů, Skautů a popis objektu, který rekonstruovali.

Obec Sedlec - setkání s panem starostou Bc. Marian Pánkem.

Prohlídka projektu "Portz Insel" - zpřístupnění a obnova cihlového mostu.

Brod nad Dyjí - prohlídka projektu - ubytování pro seniory

Obec Jevišovka - setkání s paní starostkou Boženou Bošiakovou - seznámení s chorvatskou historií obce, zajímavosti obce především z válečné a poválečné doby, prezentace realizovaných projektů - obnova MŠ, výstavba rozlučkové síně z vlastních zdrojů, údržba místního hřbitova, procházka po obci, muzeum Chorvatů.

Obec Pavlov - setkání se zástupkyní informačního centra Mikulov a setkání s panem starostou obce Pavlov - diskuze na téma klady a zápory turistického ruchu.

Obec Dolní Věstonice - návštěva a prezentace projektu Dům přírody Pálavy - projekt není dokončený, ale přesto návštěva byla velice přínosná a zajímavá. Doporučujeme navštívit.

G-centrum Mikulov - návštěva a prezentace domu pro seniory - seznámení s provozem zařízení, poskytovaných služeb a prohlídka po areálu. Získali jsme zde cenné informace o chodu takového zařízení.

Zařízení pro seniory Šakvice - projekt zaměřený na bydlení pro seniory. Příklad dobré praxe pro důstojné bydlení seniorů. Pan správce Kovboj přiblížil klady a obtíže provozování takového zařízení.

Budeme rádi, když se s námi touto formou fb prezentace zúčastníte výletu na Pálavu a pevně věříme, že tento region bude pro Vás v budoucnu nejen turistickým cílem, ale oblastí, kde lidé umí vzít za práci a za jeden provaz. Společně a upřímně s Vámi pozvednou skleničku vína

 

 

 

 

 Město Mikulov Setkání na radnici v Mikulově, setkání s paní starostkou Jitkou SobotkovouPřejezd do obce Sedlec, ukázka projektu přeshraniční spolupráce, obnova mostu Portz Insel. Starosta obce Sedlec pan Bc. Marian Pánek

 

 

 

 Most Portz InselNávštěva příkladu praxe - seniorské bydlení obec Brod nad DyjíSetkání s paní starostkou obce Jevišovka, paní Božena BošiakováNová smuteční síň, obec JevišovkaKulturní areál obce JevišovkaSetkání se starostou obce Pavlov - pan Zdeněk DuhajskýDolní Věstonice - nově otvíraný Dům přírodyModel vodního díla Nové Mlýny, komentář ke vzniku a historii dílaG centrum Mikulov - DPS

 G centrum Mikulov - přednáška o chodu zařízeníG centrum Mikulov - prezentace zařízeníObec Šakvice - zařízení pro ubytování seniorů Obec Šakvice - bytové jednotky - garsonky - pro senioryKomunitní zázemí pro seniory v ŠakvicíchDelegace z Litomyšlsko

 

 

 

30. 5. 2024 - Konference „Voda v krajině aneb alternativa čištění odpadních vod“

Kdy: 30. 5. 2024 od 9.00 hod

Kde: Čistá u Litomyšle, kulturní dům

Organizátor: Obec Čistá, záštita: Mikroregion Litomyšlsko

Potvrzení účasti: https://www.survio.com/survey/d/A9B5N7J5H5E9T6B9K
Kontaky: Petr Dřínovský, starosta obce Čistá, starosta@oucista.cz, 777634903
Ivona Svobodová, manažerka ML, ivonasvobodova@email.cz, 604316002

akce Čistá

Návštěva Mikroregion Litomyšlsko a Mikroregion Mikulovsko

Vyvěšeno: od 3. 11. 2023 do 31. 12. 2024
Název dokumentu Formát Velikost

Příklad dobré praxe realizace cyklostezek mezi obcemi Janov a Strakov

Vyvěšeno: od 3. 11. 2023 do 31. 12. 2024
Název dokumentu Formát Velikost

Prezentace mikroregionu

Vyvěšeno: od 3. 11. 2023 do 31. 12. 2025
Název dokumentu Formát Velikost